Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/users/teatrnapradze/public_html/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Dorota Gorjainow


Aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, Absolwentka wydziału aktorskiego łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1998 r). Za rolę Marii w przedstawieniu dyplomowym „Choroba młodości” Brucknera otrzymała nagrodę Radia Łódź. Po studiach dołączyła od razu do zespołu Teatru Syrena, z którą jest związana do dziś. Zagrała m.in. w takich sztukach jak: „Ciotka Karola”, „Królowa Śniegu”, „Scenariusz dla trzech aktorek”, „Czarodziejska góra”, „Guwernantki”, czy „Czarownice z Eastwick”. W tym samym teatrze wraz z Wojciechem Medyńskim była pomysłodawczynią spektaklu „Tango Operita - Szare Kwiaty”, w którym to spektaklu zagrała jedną z głównych ról. Współpracowała ze stołecznymi Projektem Teatr Warszawa i Teatrem Ochoty.

Szeroka publiczność poznała ją dzięki roli Beaty, żony Bogdana w serialu „M jak miłość”. Zagrała w wielu filmach i serialach m.in.: „Poranek kojota”, „Torowisko”, „Na dobre i na złe”, „Na sygnale”, „Szpilki na Giewoncie”, „Kryminalni”, „Pensjonat pod różą”, „Blondynka”, „Ojciec Mateusz”, „Ranczo”. W swoim dorobku ma także płytę nagraną z okazji rocznicy urodzin Krzysztofa Komedy. Jej sylwetka znalazła się w albumie "Apetyt na kobiety", który przedstawia wyjątkowe kobiety XXI wieku. Aktualnie uczy aktorstwa w kilku prywatnych szkołach, a dodatkowo prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i dorosłych.