Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/users/teatrnapradze/public_html/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Jakub Lasota


Aktor teatralny, telewizyjny, filmowy i dubbingowy. Absolwent wrocławskiej PWST, Wydziału Aktorskiego i specjalizacji pantomimiczno-ruchowej. Występował na scenach warszawskich teatrów (Dramatyczny, Roma, Teatr Na Woli, Kamienica, Oratorium), wrocławskich teatrów (Polski, Capitol, Teatr Nr 12), a także w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Teatrze Dramatycznym w Tarnowie i Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Najważniejsze role to Książę Myszkin („Idiota”, Teatr Capitol we Wrocławiu), Jerzy Popiełuszko („Popiełuszko”, Teatr Dramatyczny w Białymstoku), Krzysztof Kieślowski („Egzaminy”, premiera na festiwalu Kręgi Sztuki w Cieszynie) i Hamlet (Teatr Dramatyczny w Tarnowie).

Ma na koncie realizacje Teatru Telewizji, udział w festiwalach i koncertach oraz role w popularnych serialach TV; śpiewa i pracuje głosem w dubbingu. Od lat pracuje z dziećmi (projekt autorski Akademii Teatralnej Przedszkolaka), z seniorami (grupa teatralna Dziewczyny Trzeciej Wiosny), jest licencjonowanym przewodnikiem warszawskim i członkiem założycielem Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów.