Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/users/teatrnapradze/public_html/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Krzysztof Grabowski


Aktor teatralny, telewizyjny, filmowy i dubbingowy. Absolwent Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, obecnie Akademia Teatralna im. S. Wyspiańskiego. Związany z teatrami dramatycznymi: im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, im. Żeromskiego w Kielcach, Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, Sopockim Teatrem Tańca i in.

W latach 2013-2019 Kierownik artystyczny Festiwalu SzekspirOFF w ramach Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Wykładowca UJK im. J. Kochanowskiego w Kielcach. Doktorant Filologii Polskiej. Zwycięzca kilkudziesięciu Festiwali teatralnych w kraju i zagranicą. Prezentował spektakle w językach: polskim, angielskim, rosyjskim i rumuńskim. Zagrał w kilkudziesięciu filmach i serialach telewizyjnych. Obecnie można go oglądać w serialu „Korona Królów”.