Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/users/teatrnapradze/public_html/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Recitale piosenki aktorskiej online


„Piosenka aktorska – utwór słowno-muzyczny, w którym wokalista wykorzystuje aktorskie środki wyrazu obok środków muzycznych. Istotna jest tu aktorska interpretacja tekstu.” Taką definicję unikalnego nurtu podaje Wikipedia. Stanisława Celińska mówi o niej: „Piosenka aktorska to wewnętrzny imperatyw, aby w minutę opowiedzieć całe życie”.

Dla nas, artystów piosenki, definicje nie są aż tak ważne, a piosenka aktorska to po prostu piosenka z tekstem, który jest dla nas ważny, to piosenka która budzi w nas emocje, którymi chcemy się dzielić podczas koncertów. Niestety w dobie pandemii COVID-19, możliwości spotykania się z widzami są ograniczone, dlatego nasze występy przenieśliśmy do internetu.

W ramach cyklu „Recitale piosenki aktorskiej online” Teatr na Pradze zaprasza na sześć recitali - sześć spotkań z artystami piosenki.

Justyna Szafran
Premiera recitalu online: 28.08.2020

Jan Jakub Należyty
Premiera recitalu online: 04.09.2020

Dorota Osińska
Premiera recitalu online: 11.09.2020

Piotr Zubek
Premiera recitalu online: 18.09.2020

Joanna Lewandowska
Premiera recitalu online: 25.09.2020

Jarosław Witaszczyk
Premiera recitalu online: 02.10.2020


Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".