Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/users/teatrnapradze/public_html/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8
Gyula Urbán
Czytanie performatywne online

Zobacz wszystkie odcinki

Drodzy Widzowie,

30 maja 2020 r. chcieliśmy spotkać się z najmłodszymi widzami na Premierze przedstawienia pt. „Wszystkie myszy lubią ser”. Niestety, pandemia COVID-19 pokrzyżowała nasze plany. Premiera w Teatrze, jak i planowane spektakle, musiały zostać odwołane.

Mamy dobrą wiadomość. Z przyjemnością informujemy, że wzorem bohaterów naszej sztuki, którzy nigdy się nie poddają, pomimo przeciwności losu, kontynuowaliśmy pracę nad spektaklem. Miło nam zaprosić Państwa na Premierę w formie performatywnego czytania sztuki, w pięciu 15-minutowych odsłonach online.

"Wszystkie myszy lubią ser"

To historia o marzeniach, o miłości, o ciekawości świata, o lęku i odwadze, o potrzebie rozumienia siebie i innych, o obawach przed oceną, a także o nie zawsze łatwych relacjach pomiędzy rodzicami i dziećmi. To również lekcja odpowiedzialności, akceptacji siebie takim, jakim się jest, a także opowieść o tolerancji i szacunku wobec innych.

"Wszystkie myszy lubią ser" to uniwersalna, mądra, pełna humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji muzyczna bajka z morałem. Sztuka dla małych i dużych widzów, którzy mogą przejrzeć się w niej, jak w zwierciadle.


Gyula Urbán

"Wszystkie myszy lubią ser"

Autorzy:
Tłumaczenie, scenariusz i reżyseria: Jarosław Witaszczyk
Teksty piosenek: Jan Jakub Należyty
Scenografia i kostiumy: Joanna Walisiak
Muzyka: Wojciech Kostrzewa

Obsada:
Agnieszka Makowska - Lidia
Ewa Lorska - Violetta
Izabela Rosiecka - Fruzia
Krzysztof Grabowski - Marton
Jakub Lasota - Albin
Artur Pastuszko - Pascal
Mateusz Rumiński - Shoma

Twórcy:
Autor zdjęć: Lidia Sadowska-Fryszer
Operator obrazu, montaż, materiały promocyjne: Maciej Fryszer
Koordynacja pracy artystycznej: Elena Giller
Social media: Patryk Świerlikowski


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”