Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/users/teatrnapradze/public_html/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8
Gyula Urbán
Komedia muzyczna dla dzieci i dorosłych

Scenariusz spektaklu inspirowany jest romantyczną historii Romea i Julii. Dwa zwaśnione rody szarych i białych myszy nie mogą dojść do porozumienia, gdy przychodzi im mieszkać obok siebie. Życie rodziców staje na głowie kiedy między ich dziećmi rodzi się sympatia. Dochodzi do nieoczekiwanych zwrotów akcji, głównie za sprawą Kota-Maga, jeszcze jednego niechcianego mieszkańca wytwórni serów. Czy obie rodziny doją do porozumienia? Zobaczcie sami.

„Wszystkie myszy lubią ser” to barwna opowieść o marzeniach, o miłości, o ciekawości świata, o lęku i odwadze, o potrzebie zrozumienia, a także o nie zawsze łatwych relacjach pomiędzy rodzicami i dziećmi. To również lekcja odpowiedzialności, tolerancji i szacunku wobec innych. Spektakl podejmuje aktualne i ważne dla dzieci tematy, takie jak akceptacja siebie takim jakim się jest i innych, zwłaszcza obcych i nieznanych, takimi jakimi są.

„Wszystkie myszy lubią ser” to mądra, pouczająca, uniwersalna, pełna humoru historia dla małych i dużych widzów, którzy mogą przejrzeć się w niej, jak w zwierciadle by upewnić się, że: „Nie jest ważne to, co nas dzieli - ważne jest to, co nas łączy”.

Czas trwania spektaklu: 70 minut

Scenariusz i reżyseria - Jarosław Witaszczyk
Teksty piosenek - Jan Jakub Należyty
Scenografia i kostiumy - Joanna Walisiak-Jankowska
Asystent scenografa - Aleksandra Trzebińska-Bartkowiak
Muzyka - Wojciech Kostrzewa
Choreografia - Marta Kuśmirek
Przygotowanie wokalne - Katarzyna Kowalczyk
Konsultacje iluzjonistyczne - Marcin Cichomski

Obsada

Dorota Gorjainow – Lidia
Ewa Lorska – Violetta
Sylwia Drzycimska/Zuzanna Zabadała – Fruzia
Grzesiu Cios – Marton
Jakub Lasota – Albin
Artur Pastuszko – Pascal
Mateusz Rumiński – Shoma

Kierownik produkcji - Elena Giller
Nagranie i mastering - Maciej Słowikowski STUDIO KAMIENICA
Strona internetowa, grafika, fotografie - Lidia Sadowska-Fryszer & Maciej Fryszer

Realizacja
Fundacja Otwarta Kurtyna

Współpraca
Terminal Kultury Gocław

Partner
Fundacja PZU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY

Dziękujemy wszystkim pracownikom Terminalu Kultury Gocław za serdeczne przyjęcie i wszelką pomoc. Specjalne podziękowania dla Pana Jacka Białka za gościnę, dla Kingi Nazaruk za czułą opiekę. Dziękujemy serdecznie Renacie Kitewskiej-Wilczak za dbanie o nasze finanse, Pani Krystynie Żuberek za uszycie kostiumów, Katarzynie Stefaniak za rekwizyty, Sylwii Wyszyńskiej za kurtynę, Dariuszowi Haberskiemu (Decor Art Scenografia) za wykonanie scenografii.


Rezerwacji biletów można dokonywać klikając w poniższy link
lub telefonicznie pod numerem tel. +48 608 330 544